Банк Ідей

На цій сторінці Ми пропонуємо Вам цікаві та неординарні ідеї, які можна реалізувати протягом Тижня Подружжя в Україні.

Ви можете скористатись нашими ідеями, або запропонувати та власні непересічні ідеї, які можуть бути реалізовані протягом Тижня Подружжя в Україні.

Обговорення ідей до Тижня Подружжя в Україні відбувається на офіційних сторінках Тижня Подружжя в Україні в ключових соціальних мережах:
Банк сімейних ідей в_контакті
Банк сімейних ідей на facebook

Парад щасливих родин – парад по центральній вулиці міста, в якому приймуть участь родини (молоді пари, подружні пари, сімейні пари з дітками), які виступають за щасливу родину і власним прикладом показують, що щаслива родина – це не міф. Рекомендована дата проведення в 2014 році – 17-19 травня (cб-нд).

День поновлення весільних обітниць – пропонуємо оголосити в вашому місті (церкві) День поновлення весільних обітниць для подружніх пар, обладнавши спеціальне місце для цього (можливо, в центрі міста чи в вашій церкві) Запросити пари, які більше року в шлюбі (5, 10, 15 чи 25 років) щоб поновити біля весільної арки весільні обітниці вірності та любові.

Сімейна Резолюція – пропонуємо організувати у вашому місті / організації / церкві, в рамках сімейного свята або навіть сімейного табору підписання Резолюції Щасливого Подружжя – це документ-обіцянка з 20 пунктів, підписавши який закохана пара обіцяє протягом року зміцнювати свій шлюб у конкретний спосіб – допомагаючи один одному, навчаючись і проводячи цікавий насичений час разом. Щоб СКАЧАТИ макет Резолюції або дізнатись, як замовити готову надруковану Резолюцію – звертайся до Координаторів Тижня Подружжя marriageweek.ua@gmail.com з приміткою “Подружня Резолюція”

Подружній Діалог – поставте романтичні столики в парку просто неба, де кожна пара може сісти і протягом 20 хвилин обговорити запропоновані Вами запитання, краще пізнаючи і заглиблюючись один в одного, згадуючи приємні моменти і піднімаючи важливі для збудування сім’ї теми. Або Ви можете обговорити ці питання навіть просто вдома з друзями. Пам’ятай, що саме спілкування є основою здорових та міцних стосунків! Щоб СКАЧАТИ список питань для Подружнього Діалогу – будь ласка, звертайтесь до Координаторів Тижня Подружжя: marriageweek.ua@gmail.com з приміткою «Подружній діалог».

Фотовиставка «Сімейна сушка» – не дай засохнути найкращим спогадам! Провітри голову – освіжи сімейні спогади, розвісивши найкращі фото зі свого сімейного фотоальбому прямо в центральному парку міста на натягнутих між деревами мотузках. Все, що потрібно – це роздрукувати свої найкращі фото і захопити парочку прищепок! До участі в «фотосушці» запрошуються всі бажаючі: фотографи, любителі і просто люди, які люблять життя і мають неординарні веселі, цікаві, романтичні або просто найзвичайнісінькі фото, дивлячись на які хочеться посміхатись! Під час фото-сушки кожен може зняти собі на згадку фото, яка йому (їй) найбільше сподобалась, а автори фото – залишають на фото приємні написи і побажання невідомому власнику своєї фотокартки.

Фестиваль настільних ігор (Вечір гри в настольні сімейні ігри) – в парку організуйте для дітей та сімей “куточок” сімейних ігр. Можна грати в ACTIVITY, УНО, Скрабл, Ерудит, Аліас, FAMILY PIZZA тощо. Також можна поставити більш активні ігри – Твістер, стіл настольного тенісу тощо. Сімейні ігри – неймовірний час для спільного сімейного дозвілля. Проводити час разом з дітьми – це цікаво, весело і недорого!

Сімейне фото-дерево – варіація фото-сушки, але сімейні фотографії розвішуються в  парку на дереві. Таким чином в місті можна створити ціле сімейне фото-дерево міста, відобразивши на ньому історію життя сімей та закоханих пар міста. Акцію можна проводити в центральному парку разом з Аркою кохання та іншими ініціативами. Сімейне фото-дерево може слугувати окрасою міста та місце для фотографування закоханих пар. На дерево можна повісити також листівки та побажання.

Cімейний фестиваль повітряних зміїв – яскраве свято, на якому всі бажаючі можуть навчитись робити повітряних зміїв та запускати їх разом з батьками, коханими або дітками в небо. Це чудова нагода для батьків провести день з дітьми, навчивши малечу запускати в небо повітряного змія.  Це незабутні спогади для всієї родини! Якщо Ви ще не запускали повітряного змія – це свято саме для вас!

Сімейний водний БАЛТ – день сімейних поливань водою та змагань зі стрільби з водяних пістолетів. Все, що потрібно – це чудовий настрій, водний пістолет, або будь-який пристрій з водою (прискавка).

Головна умова – це поливати перехожих з відра, які не приймають участь у водному батлі! Приходи і не забувай: сухим з води не вийдеш! :)

Family Book-crossing – обмін книгами про виховання діток та стосунки в сім’ї – приносьте на акцію свої книги по вихованню діток або розвитку стосунків в родині та обмінюйте їх на ті, які ви ще не читали прямо в центрі міста! Заодно активні матусі під час акції можуть обмінюватись найкращими рецептами домашнього печива чи корисними порадами по вихованню дітей. Рецепти домашньої випічки можна записувати на завчасно підготовлені “карти рецептів”.

Дерево кохання та мрій – зробіть в самісінькому центрі вашого міста дерево любові та мрій, запропонувавши закоханим парам міста, не залежно від досвіду та віку стосунків, повісити на дерево – листівки, сердечка, фотографії, різнокольорові стрічки або записки з мріяти та бажаннями, кольорові папірці з теплими побажання друзям, рідним чи навіть романтичними зізнаннями у коханні. Таке дерево стане справжньою окрасою вашого міста до Дня Сім’ї (15 травня)

Сімейні бої на подушках – яскрава весела акція, яка дозволяє по самі вуха окунутись в дитячі спогади і мрії – битись на подушках в самісінькому центрі міста! Все, що потрібно – прийне з хорошим настроєм і улюбленою м’якою подушкою! На сімейних подушкових боях єдине правило: ЖОДНОГО СІМЕЙНОГО НАСИЛАННЯ – тільки сміх, веселощі, подушки та море пір’я!

Ігри маленьких супер-героїв – свято, де кожна дитина може відчути себе справжнім супер-героєм. Все, що потрібно – це трішки уяви для створення супер-геройського костюму (його можуть батьки створити вдома або разом з дітками прямо в парку під час підготовки заходу на спеціальному майстер-класі). Під час акції проходять дитячі супер-геройські фото-сесії, конкурси на кращий костюм та змагання на героїчність.

Фестиваль супер-героїв “Моя супер-сімейка” – костюмоване свято, де кожна дитина може не тільки відчути себе супер-героєм, але і переконатись, що її (його) ТАТКО і МАМА – справжні супер-герої! Під час ГЕРОЙ-фесту відбудуться конкурси та супер-геройські змагання, фотосесії. Якщо у сім’ї немає часу чи можливості завчасно підготувати костюм – його можна власноруч створити прямо на майстер-класі на заході.

Сімейні читання – організуйте найбільший в вашому місті флеш-моб з сімейних читань – збирайте закохані пари, сім’ї чи навіть родини в центральному парку. Все, що треба – зібратись разом, взяти з собою плед, улюблені сімейні книжки та хороший настрій! Сімейні читання – хороша можливість провести час разом усією родиною, цікаво і корисно. Уяви, якщо в центральному парку на травичці влаштуються сотні сімей з кольоровими книжками…

Закохані читання – Ярмарок сімейної літератури. А ви знаєте, що читати можуть не лише батьки казки своїм діткам на ніч? :) Існує безліч цікавих та корисних книг для пар про те, як будувати стосунки між чоловіком та жінкою, як розвивати відносини в родині або виховувати дітей. Організатори можуть запропонувати видавцям або книжковим крамничкам поставити в центрі міста “виїзний книжковий зал”, де можна почитати або придбати книги про сім’ю.

Сімейний ярмарок дрібничок – у кожного з нас є речі, які нам вже не потрібні, але викинути їх ми також не хочемо (одяг малечі, яка з нього вже виросла, маленькі дрібнички або іграшки, погремушки, листівки, книги і т.д.). Сімейний ярмарок – це чудова можливість подарувати таким речам нове життя і подарувати їх тому, кому вони принесуть справжню радість! Це такий-собі безкоштовний ярмарок, куди кожний бажаючий може принести 1 або надцять рей і взяти собі щось натомість, що вам найбільше сподобається.

День сімейного походу в бібліотеку – продовжуємо ідею сімейних читань! Організатори можуть зробити флеш-моб, закликаючи всі сім’ї міста в один день піти разом до бібліотек. Бібліотеки роблять, за домовленістю, цей день – Днем Сімейних читань! Ідея заходу – популяризувати проведення активного насиченого часу батьками разом з дітьми; привернути увагу діток до читання та привити їм любов до книжок; сприяти зміцненню сімей.

Флеш-моб “Я готова стати дружиною” – дівчата вдягають весільні сукні (або просто саморобну фату, спідничку і білі майки-футболки) і читають в парку книги про розвиток стосунків та з психології сімейного життя. Поруч можуть читати книги з психології хлопці в костюмах та краватках. Молоді пари, уявляючи себе нареченими, знають, що перш ніж створити щасливу родину – до цього треба серйозно підготуватись. Ідея заходу – популяризація серед молоді ідей підготовки до шлюбу та свідомого підходу до створення сім’ї.  На заході можна роздавати інформацію про курси підготовки до шлюбу в вашому місті.

Парад наречених – красивий парад наречених в весільних сукнях по одній з центральних вулиць міста. До заходу можна залучити як партнерів весільні салони вашого міста, перукарів та весільних фотографів.

Можливо провести парад “маленьких наречених” (для дітей) або навіть бал для діток – маленьких принців та принцес.

Cімейні кінотеатри – організація безкоштовних переглядів сімейного кіно для родин на великому екрані просто неба або в вашому приміщенні. Це буде неймовірним заходом для сімей в вашому місті / районі. Список сімейного кіно Ви можете знайти за посиланням:

- Сімейне кіно “для двох”

- Семейне кіно для перегляду всією родиною (з дітками)

Безкоштовні фотосесії для родин – організація безкоштовної сімейної фотозйомки для родин та подружніх або просто закоханих пар в центрі міста / в вашій церкві. З цієї безкоштовної фотозйомки може вирости ціла фотовиставка «Щасливі родини нашого міста». Для даного заходу можна залучити професійних фотографів на партнерських умовах. Фото скачуються парами та родинами з сайту організатора заходу, відвищуючи відвідуваність сайту. Фотографії можна позначити логотипом організатора або лого Тижня Подружжя, а також пам’ятним написом “Кохання ніколи не перестає. Тиждень Подружжя в Україні”.

Сімейні романтичні вечори, семінари та тренінги для подружніх пар – організація лекції чи семінару для подружніх пар на тему стосунків + романтична атмосфера і романтична вечеря для подружніх пар після семінару; Такий вечір стане незабутнім подарунком парам вашого міста на День сім’ї та приверне увагу до вашої орагнізації з боку місцевих медіа. Такі семінари можуть привернути увагу до вашої роботи сімей міста та допоможе парам будувати їх стосунки, зосередивши увагу на головному – родині!

Рекомендована дата в 2012 році - 17 травня (пт)

Спортивні змагання та естафети для родин – організація спортивних заходів та естафет для сімей  вашому місті / районі. Спортивні сімейні змагання покликані об’єднати родину і допомогти провести спільний насичений час разом. Здорова родина – запорука здорової держави! Спортивні заходи для родин можна провести в рамках міського свята “Щаслива родина”, яке включатиме в себе заходи різного роду, зокрема і спортивні сімейні ініціативи.

Сімейний вело-пробіг – організація велосипедного заїзду для сімей. Окремо можна організувати заїзд для батьків (подружніх або просто закоханих пар) та діток. Мета заходу – популяризація серед сімей здорового способу життя та максимально насиченого та корисного проведення часу разом з родиною. Серед партнерів – організації, які дають велосипеди та велоспорядження на прокат.

Дитяча вело-гонка – організація дитячого вело-змагання для діток різного віку. Батьки виступають головними вболівальниками своїх дітей, моральною та енергійною підтримкою. Мотивувати дітей до перемоги, розказати про те, що батьки вірять в своїх дітей, навчити не тільки перемагати, але і переживати правильно поразки – все це допоможе зробити дитяча вело-гонка. Організатори сприйють поширенню здорового способу життя та проведення начиченого сімейного відпочинку, зближуючи родини.

Арка кохання – в центрі міста (міський парк, центральна площа міста) поставити спеціальну весільну арку, біля якої подружні пари зможуть поновити обітниці вірності, сказати один одному слова кохання, молоді пари – вперше освідчитись в коханні або просто вкотре сказати: «Я люблю тебе». Біля арки кохання можна організувати безкоштовну фотозйомку для пар. Фото буде чудовою згадкою про святкування Дня Сім’ї (15 травня) та День оновлення весільних обітниць.


День оновлення весільних обітниць
– організуйте в вашій церкві святкування Дня сім’ї, запропонувавши подружнім парам (не залежно від віку давності їх стосунків) на недільному служінні, або на спеціальній виїзній (подібній до весільної) царемонії, оновити свої весільні обітниці любові та вірності в присутності дітей, рідних та друзів. Це чудова нагода для подружньої пари знову пообіцяти любити і поважати один одного, доки смерть не розлучить їх, сказавши в оточенні друзів, дітей та близьких людей один одному вічні слова.

Золоте весілля – винагородження найстаршої пари в вашому місті / в вашій церкві, яка найбільше прожила разом в шлюбі (50, 55, 60, 70 років в шлюбі) або відсвяткувала цього року (чи минулого) золоте весілля. Такі пари можуть багато чого розказати молоді про подружнє життя. Можно організувати для молодих сімейних пар церкви (міста) зустріч-спілкування з такими родинами.

Перша річниця – ви можете привітати наймолодшу подружню пару в Вашій церкві або організації, подарувавши їм символічний подарунок або навіть організувавши для таких пар вечерю з досвідченою в подружньому житті парою для обміну досвідом щасливого подружнього життя. Подарунком для пари може стати організація (подарунковий сертифікат на організацію) їх першої річниці шлюбу. Окрім цього пара може отримати “Весільних батьків”.

Весільні батьки – чудова традиція обирати для молодої сімейної пари “весільних батьків” – старшу за віком подружню пару, яка має позитивний та багатий досвід подружнього життя та стане “хресними батьками” молодій подружній парі. До “весільних батьків” можна звернутись за допомогою або порадою як до друзів, порадників та наставників в разі виникнення проблемних ситуацій. В християнській традиції “весільні батьки” беруть на себе відповідальність молитись за благополуччя в молодій родині. Обрання весільних батьків може стати частиною святкування “Оновлення весільних обітниць” і бути подарунком та благословінням як молодій, так і старшій парі.

Ніч запуску небесних ліхтариків – організуйте в своєму місті (районі) незабутню яскраву подію для закоханих – запустіть в небо китайські небесні ліхтарики. Кожна закохана пара може відпустити в небо ліхтарик-серце на знак свого кохання. До ліхтарика пара може прикріпити записку з мріями та бажаннями, яку романтично запустить в небо.

Рекомендована дата проведення – 15 травня (Міжнародний День сім’ї).

Флеш-моб для пар – “Кохання – це не мильна бульбашка”. Запросіть на захід подружні пари, закохані пари і цілі сім’ї та запускайте разом мильні бульбашки. Лозунг заходу – “Подружнє щастя – це не мильна булька” (кохання – це не мильна булька). Під час флеш-мобу закоханих можна закликати будувати подружнє щастя та працювати над стосунками, щоб щастя не луснуло як мильна бульбашка.

Побачення з татком / мамою - як давно ви проводили час зі своїми батьками? Ви вже дорослі? Час віддячити батькам – запроси на справжнє “побачення” своїх батьків (тата або маму. ОБОВ’ЯЗКОВО окремо). Або навпаки – ви тато або мама дорослих дітей? Запросіть на особисте “побачення” свого дорослого сина або доньку та проведіть цікавий насичений вечір разом в невимушеній атмосфері поза домом. Під час побачення можна організувати цікаве спілкування (підготувати анкету або вікторину “Як це було”, згадуючи дитинство та приємні сімейні моменти). Для організаторів групового заходу “День побачення батьків та дітей” – родзинкою вечора може стати - танець мами та сина або доньки з татом (обираємо найкращу пару). Організуйте такий день побачень в вашому місті /церкві / на роботі.

Вечір побачення доні і татка - організуйте вечір побачення тат вашого міста /церкви/орагнізації з їх донечками. Татки – запросіть на справжнє побачення своїх маленьких донечок та подаруйте їм незабутній казковий вечір тільки удвох! Нехай в цей день вона буде вашої маленькою принцесою! Не забувайте, що ще трошки – і вона буде ходити на побачення з іншими хлопцями – не втрачайте свій шанс бути головним чоловіком в житті вашої донечки. Важливо пам’ятати, що саме татко для доньки є прикладом ідеального чоловіка та закладає в неї самооцінку та розвиває її жіночність. Якщо у вас уже доросла донечка – ніколи не пізно почати будувати з нею близькі стосунки!

Конкурс танцю татка і доньки – організуйте незабутній вечір танців для тат вашого міста / церкви/ організації. Під час заходи професійний тренер з танців навчає тат і доньок вальсувати. В кінці вечора – обираємо найкрасивішу пару “Татко-донька вечора”. Конкурс танців можна провести в рамках вечора побачень татків та доньок. Якщо ви не хочете станцювати свій єдиний танок з донькою на її весіллі – тоді цей захід саме для вас! Не пропустіть нагоду потренуватись вальсувати з донечкою, доки вона не почала танцювати виключно з кавалерами!

Пошта кохання – поставте в центрі міста невеличкий столик, на якому безкоштовно (або за символічну пожертву) можна підписати коханому / коханій листівочку, сказавши слова любові та ніжності. Окрім листівочки ви можете надіслати коханому цілий любовний лист-зізнання в коханні за прикладом, які є у організаторів акції, або навіть вигадавши свій текст любовного послання. Листівочку та лист можна подарувати коханому (коханій) особисто, або залишити організаторам акції, разом з контактними даними отримувача, і організатори залюбки надішлють ваші романтичні вітання поштою вашому коханому адресатові.